Larry Hogan: Uścisk Donalda Trumpa nad „definicją szaleństwa” GOP

0
31


Ustępujący gubernator Maryland Larry Hogan w niedzielę ostro skrytykował republikanów, którzy pozostają lojalni wobec byłego prezydenta Donalda Trumpa w związku ze słabym wynikiem w wyborach w połowie kadencji.

Republikanin ze stanu Maryland i zaciekły krytyk Trumpa oskarżył byłego prezydenta o niezdolność partii do odzyskania Senatu i niepowodzenie w zdobyciu większej liczby mandatów w Izbie, podobnie jak inni republikanie i prominentni konserwatyści.

„To w zasadzie trzecie z rzędu wybory, w których Donald Trump kosztował nas wyścig, a to jak trzy strajki, odpadasz” – powiedział w programie CNN „State of the Union”. „Definicja szaleństwa to robienie tego samego w kółko, oczekiwanie innego rezultatu”.

Pan Hogan, który jest ograniczony czasowo i ma odejść z rezydencji gubernatora, odmówił poparcia Danowi Coxowi, republikaninowi wspieranemu przez Trumpa, który wystartował, aby go zastąpić i przegrał z demokratą Wesem Moore’em 62-34,6%. Scharakteryzował Trumpa jako „800-funtowego goryla”, podczas gdy opowiadał się za zjednoczeniem partii republikańskiej wokół innych republikanów.

Oczekuje się, że pan Trump ogłosi swoją kampanię na prezydenta w 2024 roku we wtorek, ponieważ pan Hogan rozważa również ofertę Białego Domu.

„Od 2020 roku mówię, że musimy wrócić na imprezę, która przemawia do większej liczby osób, która może wygrać w trudnych miejscach, tak jak to zrobiłem w Maryland” – powiedział Hogan. „I myślę, że ten pas jest teraz znacznie szerszy niż tydzień temu”.


ZOBACZ TAKŻE: gubernator NH Chris Sununu: „Ekstremizm” kosztował Republikanów; wyborcy chcą „więcej umiaru”

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here